Wiele osób, które zmieniły miejsce zamieszkania i wyjechały za granicę do Anglii czy Niemiec, pozostawiło w Polsce sprawy karne na różnym etapie postępowania karnego. Po wielu latach okazuje się, że został za nimi wydany list gończy albo wręcz Europejski Nakaz Aresztowania. Wówczas zastanawiają się, co należy zrobić.

Dobry adwokat może pomóc podjąć decyzję, jakie kroki podjąć aby bronić się przez obowiązkiem wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania, i czy można uniknąć przekazania poszukiwanego do Polski. Dużo zależy od tego, na jakim etapie była lub jest sprawa karna w Polsce tj. czy na etapie postępowania przygotowawczego, sądowego czy wreszcie zapadł już prawomocny wyrok i osoba jest poszukiwana do odbycia kary. W tym ostatnim wypadku, dobrym rozwiązaniem może być odbycie kary orzeczonej przez sąd polski za granicą, w kraju w którym osoba ta aktualnie zamieszkuje. Niestety nie w każdym wypadku istnieje taka możliwość.

Naszym klientom oferujemy pomoc w dokonaniu oceny ich sytuacji prawnej. Pomagamy ustalić, czy toczy się przeciwko nim postępowanie karne, na jakim jest etapie jest sprawa karna, czy osoba jest poszukiwana, czy został w stosunku do niej wydany Europejski Nakaz Aresztowania ( ENA). W zależności od dokonanych ustaleń, Kancelaria służy radą, oraz oferuje pomoc prawną w sporządzaniu odpowiednich wniosków do Sądu włącznie z reprezentacją przed Sądem.


adw. Agnieszka Moszczyńska

Adwokat we Wrocławiu - absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikację adwokacką odbyła w ORA we Wrocławiu i jest wpisana na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką we Wrocławiu. W trakcie aplikacji odbywanej pod patronatem prof. dr hab. adw Jacka Giezka uzyskała szeroką wiedzę i praktykę z zakresu prawa cywilnego, handlowego, gospodarczego, prawa pracy, prawa karnego oraz podatków. Biegle posługuje się językiem angielskim, zna język niemiecki.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka bezpieczeństwa
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM